• slider_1
  • slider_2
Mirko - Model
Os. Bolesława Chrobrego 10d/130,
60-681 Poznań, woj. wielkopolskie
+ 48 517 146 316
Aktualna strona: Home > Szpachlowanie ścian

Szpachlowanie ścian

Nowy kolor ścian to doskonały sposób na odświeżenie pomieszczenia, jednak aby uzyskać oczekiwany efekt, wybór odcienia nie wystarczy. Samo nałożenie farby to zdecydowanie za mało, szczególnie wówczas, gdy ściana posiada nierówną powierzchnię. Zanim zostanie ona pomalowana, powinna zostać odpowiednio przygotowana przez szpachlarza. Szpachlowanie ścian to proces, na który składa się wiele elementów. Szpachlować można ściany w nowych budynkach, ale też ściany stare. Aby uzyskać właściwy efekt, zawsze trzeba zadbać o odpowiedni podkład, dokładnie zaplanować czas przerw technologicznych podczas przeprowadzania remontu oraz starannie dobrać metodę gładzenia.

Szpachlowanie ręczne

Szpachlowanie standardową metodą polega na gładzeniu ścian poprzez ręczne nałożenie materiału. Jest ono dość czasochłonne, dlatego coraz częściej i częściej sięga się po nowsze technologicznie rozwiązania. Zdarza się jednak i tak, że w danym pomieszczeniu szpachlowanie mechaniczne nie może być zastosowane z różnych względów (zbyt mała powierzchnia ścian, wykorzystywanie materiału nieobsługiwanego przez maszynę natryskową lub inne przeciwwskazania). Osoby zdecydowane na zlecenie gładzenia ścian metodą ręczną koniecznie muszą zwrócić uwagę a doświadczenie fachowca, który ma wykonywać prace remontowe. Jest ono niezbędne do tego, by prawidłowo rozprowadzić gładź i uzyskać założony efekt.

Nowoczesne rozwiązania

Dzięki nowoczesnym maszynom szpachlowanie ścian może trwać o wiele krócej, a jednocześnie gwarantować doskonałą jakość usługi. Mowa tu o szpachlowaniu za pomocą agregatów hydrodynamicznych, które zapewnia zniwelowanie nierówności na powierzchniach tynków oraz idealną gładkość ścian. To obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.

Stare i nowe ściany – szpachlowanie

Szpachlowanie starych ścian należy rozpocząć od odpowiedniego odświeżenia. W tym celu powinno się usunąć stare warstwy farby oraz inne powłoki, które słabo przylegają do podłoża. Profesjonalne firmy remontowe gruntują tak oczyszczoną powierzchnię, by wzmocnić ją i zapewnić większą trwałość i wytrzymałość szpachlowania. Nie można przyspieszać tych prac wstępnych, bo to od nich zależy jakość całej usługi. W nowych pomieszczeniach należy zagruntować świeży tynk, żeby zapewnić im właściwą przepuszczalność – podstawą jest proces wysuszania ścian. Dopiero wtedy można przejść do czynności właściwej – rozpoczyna się ją od gładzi wyrównującej, a dopiero druga warstwa ma charakter wykańczający. To wtedy nadajemy ścianie odpowiednią gładkość i estetyczny wygląd.

Błędy najczęściej popełniane podczas szpachlowania

Warto pamiętać, że skutki niewłaściwego pokrycia ścian nie muszą być widoczne od razu – niektóre z wad pojawiają się dopiero w czasie użytkowania, często nawet po kilku lub kilkunastu miesiącach. Właśnie dlatego warto poświęcić odpowiednio dużo uwagi oraz funduszy na etapie przygotowywania ścian do usługi oraz wykonywania szpachlowania, zachować wskazaną liczbę odpowiednio długich przerw i zainwestować we właściwy sprzęt. Tylko dzięki temu ściany będą gładkie, estetyczne i niepodatne na zniszczenia. Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas szpachlowania ścian? Oto najważniejsze z nich:

  • niezachowanie odpowiednich przerw między nałożeniem tynków a rozpoczęciem szpachlowania,
  • pominięcie etapu szlifowania lub oczyszczania powierzchni ścian,
  • wykorzystywanie tanich, słabej jakości materiałów,
  • zły dobór surowców,
  • zbyt niska temperatura w pomieszczeniu,
  • niedokładne rozprowadzanie gładzi, nieuważność, niedostateczne doświadczenie szpachlarza.

Mirko – Model w Poznaniu

Jeśli szukają Państwo firmy remontowej w Poznaniu, która zajmuje się wykonywaniem doskonałej jakości usługi szpachlowania ścian, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą przedsiębiorstwa Mirko – Model. Profesjonalna pomoc fachowców w niezwykle korzystnych cenach zapewnią sprawne szpachlowanie i prace wykończeniowe, dzięki którym oczekiwane efekty zostaną uzyskane niewielkim kosztem. W razie wątpliwości warto skontaktować się z naszym konsultantem, który udzieli odpowiedzi na każde z pytań dotyczących działalności firmy.

Szpachlowanie ściany Szpachla na ścianie Biała szpachla Naprawa ściany Gipsowanie ścian w Poznaniu Wykończanie szpachlą scian Szpachlowanie i szlifowanie Szlifowanie po szpachli Szpachlowanie w Poznaniu

Copyright © 2016 remonty-mieszkan-poznan.pl I  Logowanie